Światło równa się muzyka

Światło muzyka

Światło = muzyka ; tak wiem … ale pomyśl …

Oba zjawiska ( światło i muzyka ) są raczej nieuchwytne ( no tą drugą można nagrać )Oba są dla nas bardzo ważne ale znikają zaraz po zakończeniu drgania struny i wyłączeniu prąduOba „zjawiska” zazwyczaj wydobywają się z ładnych przedmiotów : lamp i instrumentów
Ale w obu przypadkach np. piękna hiszpańska gita ra oparta o ścianę to tylko mebel
Również śliczna lampa nad stołem w – ciągu dnia – to ładny dodatek wnętrza – nic więcej.
Ta hiszpańska gitara w rękach 4 latka wyda co prawda z siebie „jakieś dźwięki” lecz z pewnością nie będzie to strumień , którego chcesz słuchać dłużej niż 12s
Podobnie śliczna , „dizajnerska” , czasami absurdalnie droga lampa nad stołem … jeśli ma źle dobrane źródło światła efekt jej pracy będzie co najwyżej średni , A mógłby być przecież wybitny
Dlaczego o tym piszę ?
Może trochę zbyt mocno przejmujemy się formą niż efektem jaki chcemy osiągnąć
Jakości światła nie oceniamy od razu – w odróżnieniu od muzyki ; to podprogowe odczucie.\
Mocno zdezelowany instrument w rękach hiszpańskiego gitarzysty gdzieś w parku Barcelony….
Przecież nie oceniasz stanu jego instrumentu lecz to co się z niej wydobywa … czysta magia
Dobrze dobrane oświetlenie , nawet bez „fajerwerków” zastosowanych opraw , czasem wręcz śmiesznie niskich kosztów mogą wywołać spektakularne efekty

Pomyśl o tym ….

Przewijanie do góry